Logo  
Historia TFJ
Tymczasowe Forum Jaskini Behemota działało od sierpnia 2005 roku do czerwca 2006 roku, jako zastępcze forum podczas problemów hostingowych Jaskini.

Wróć do Jaskini Behemota

 
Witaj na Tymczasowym Forum Jaskini Behemota!
Tymczasowe forum Jaskini » Heroes III - Zaścianek weteranów » Kim najlepiej grać?

Ostatnia wiadomość w wątku: 2006-05-08 14:25:39 napisana przez Kumbat
Pokaż ostatnią wiadomość


Wyświetlam 76 wiadomości na 4 stronach [ <<< 1 2 3 4 >>> ]
~gruzja
1. RE: Kim najlepiej grać?
2006-02-11 17:53:13
A co myslicie o Lyonisie (prayer). Moim zdaniem na wiekszej mapie - tak zeby rozwinal ekspert water magic - wymiata majac kawalerie. Szczegolnie jak sie poszczesci i water magic zdobedzie sie tak na 5 poziomie.
^cienistybehemot
2. RE: Kim najlepiej grać?
2006-02-20 20:09:04
Immortal_Darkoon napisał/a: > Wg. mnie mógłbyś wziąść Dungeon + np.Shakti Zgadzam się - wrota żywiołów inferno i cytadela są najgorsze a lubię też grać wieżą.
^Koshi
3. RE: Kim najlepiej grać?
2006-02-21 18:38:21
Inferno wcale tkie słabe nie jest. :smiech3: Ale rzeczywiście Cytadela trochę odstaje, chyba, że umie się ją odpowiednio prowadzić.
~Kapuch123645
4. RE: Kim najlepiej grać?
2006-02-24 01:18:50
Szczerze mowiac rzadko gram na mapie M praktycznie zawsze na XL stoczylem duzo walk z moim dobrym kolezka i gralismy w ten sposob mapa losowa XL bez wody z podziemiami, losowy zamek, z komputerem, i oczywiscie naj trudniejszy poziom czyli bez zadnych zasobow. Odrazu sobie zastrzegam ze mala wage przywiazuje do nazw zamkow itp wiec pozwolcie ze bede mowil swio jezykiem :rad2: jak juz pisalem zamek jest losowy wiec roznie to bywalo ale najwieksze szczeszcie bylo jak sie trafilo zamek a hirka to ta kaplanke z dyplomacja (najwazniejsze moim zdaniem umiejetnosci to dyplomacja, logistyka, i magia ziemi) zamek ma te zalety, ze ma mocne jednostki z pierwszego poziomu i drugiego po ulepszeniu co pozwala na zdobywanie kopaln i itd w dalszej czesci gry to wiadomo krzyzowcy aren i archanioly duzym plusem jest to ze na losowych mapach czesto trafia sie te budki z gryfami w ktorych dostaje sie aniol ;-) i to po 2-3 co przy dobrych wiatrach daje nawet 15 aniolow dalej najawzniejsza role odgrywa dobrze rozwiniety hirek i pieniadze jezeli jest dyplomacja i kaska to mozna zebrac taka ekipe ze hoho ;-) (wlasnie sobie gram i mam 153 magow 49 wladcow mroku itp) wiem ze taka mieszana armia psuje morale ale od tego jest dowodzenie. Co do malej mapy ciezko mi sie wypowiadac ale wydaje mi sie ze najlepszym rozwiazanie sa zywiolaki chyba najszybcie mozna dojsc do feniksow ktore maja podwojny przyrost a na poczatek zywiolaki powietrza i lodu sa tez nie kiepskie. najgorszy zamek moim zdaniem to bagniaki(wiwerny itp) ;-) slabe jednostki (jedynie gorgony maja "to cos" ;-)a najwiekszy minus to, to ze ten zamek znajduje sie wlasnie na bagnach a poruszanie sie po tym to nic innego jak kalectwo ;-) na szybka rozgrywke byla by dobra forteca kupic behemoty przy dobrych wiatrach to trzeci tydzien a Roki i szamani sa tez niczego sobie kiepski wybor to chyba forteca owszem mozna ulepszyc gremliny i zdobywac zasoby ale w dalszej czesci rozbudowy tez potrzeba duzo surowcow nie tylko na mago ale na skorpeny dziny i tytany oczywiscie ulepszone. Mozna by sprobowac Nekropolia sprobwac zdobyc dyplomacje werbowac jakis leszczy i przerabiac je na szkielet i zrobic szybki podjazd chodz na dlusza gre nie przekonuje mnie ten zamek owszem Wladcy mroku i alpy robia swoje o szkieletach nie wspominam bo nawet jak ich jest 3000 to jest to jedna dobra implozja. Lochy tutaj dobra taktyka jest armagedon i czarne smoki ale na to potrzeba czasu i oczywsicie jest ryzyko ze przeciwnik posiada plaszcz przeciwstawienia. Bastion osobiscie nie polecam enty i krasnoludy sa okropnie wolne zanim dojda to albo je zniszcze czarami albo wystrzelam jak kaczki :smiech1: a ani smoki ani jednorozce to nie jest zadna rewelacja o Inferno nawet nie wspominam bo to jest smiech na sali Na duza mape preferuje Zamek na mala Zywiolaki a tak poza tym to powiniscie zagra na losowo wybierany zamek (bedzie chyba najsprawideliwiej)
^Puzon_351
5. RE: Kim najlepiej grać?
2006-02-24 11:53:53
>chodz na dlusza gre nie przekonuje mnie ten zamek owszem Wladcy mroku i alpy robia swoje o szkieletach nie wspominam bo nawet jak ich jest 3000 to jest to jedna dobra implozja. Ehkem... no to w takim razie jak bys grał na Xl Nekropolią to, żeby mieć 3000 szkieletów to musiałbyś ciągle w zamku siedzieć...Jeszcze nigdy sie nie spotkałem z takim czymś. Przecież na dużej mapie szkieletów można mieć dziesiątkach tysięcy albo i więcej. Do tego wszystkie "szmaty" z innych zamków można zabrać do szkieletorni i po sprawie. Do tego licze są [b]statystycznie[/b] lepsi od np. mnichów z Castle. Mnich co prawda jest skuteczny w bezpośrednim starciu, ale za to licz może sprzątnąć kilku za jednym zamachem... Nie którzy narzekają, że licz ciągnie też "swoich" tj. swoje żywe jednostki. Przyznam czasem to utrudnia, ale ja nauczyłem sie wystrzegać takich zagrań. Alpy [b]dla mnie[/b] najlepsze w swoim poziomie. A to dzieki swojej bardzo przydatnej specjalności. Alpem można czasem przesądzić całą walkę. Do tego najlepsi w 6 poziomie Władcy Mroku. Smoki... no cóż pare jednostek musiało być słabe w Nekropolii. Także absolutnie nie zgadzam się z tobą, że Nekropilia jest słaba ;)
^val-gaav
6. RE: Kim najlepiej grać?
2006-02-24 12:45:59
Dyplomacja i grifin conservatory = ban na MP :) .... Co do tego , że jedna dobra implozja zabija 3000 szkieletów to jeden wieleki LOL ... Ja jeszcze jak grałem to nie widziałem implozji robiącej więcej niż coś koło 3000 damage ... Więc policz sobie kolego dzieląc tą liczbę przez 6 hp szkieletów (czasem 7-9hp jeśli przyfarcimy w artach :) ) ... Grałem parę XL i nie widziałem by implozja zabiła kiedyś więcej niż 600 szkieletów.... Co do aniołków masz jednak racje w połączeniu z griffin conservatory stanowią siłę która może nieźle się przeciwstawić szkieletom na XL ... Jednakże z doświadczenia powiem ci , że raczej to po stronie szkieli będzie zwyciestwo.
~Kapuch123456
7. RE: Kim najlepiej grać?
2006-02-24 14:46:17
Caly czas mowie o grze z komputerem na 8 graczy wiec zauwaz sobie ze komputer atakuje prwie zawsze najslapsze jednostki czyli w tym wypadku szkielety co w calo ksztalcie gry bardzo uszczupla armie nie mowie ze Nekropolia jest zla ale bede sie upieral ze najlepsza taktyka jest dyplomacja i czar wizja
~Bieniu55
8. RE: Kim najlepiej grać?
2006-02-26 14:02:08
Jak dla mnie fajny duet to Lochy + Gunnar. Przydaje się do szybkiej eksploracji terenu i dostaje nie tak mało ludu na początek. Jeszcze może być Zamek + Edric ze względu na gryfy, które dobrze walczą i są silne.
^val-gaav
9. RE: Kim najlepiej grać?
2006-02-26 14:40:33
~Kapuch123456 napisał/a: > Caly czas mowie o grze z komputerem na 8 graczy > wiec zauwaz sobie ze komputer atakuje prwie > zawsze najslapsze jednostki czyli w tym wypadku > szkielety co w calo ksztalcie gry bardzo > uszczupla armie nie mowie ze Nekropolia jest zla > ale bede sie upieral ze najlepsza taktyka jest > dyplomacja i czar wizja No właśnie ... lepiej stracić trochę szkieletów , niz lepsze jednostki ... Zdobywanie zamków = wieżyczki zawsze atakują szkielety ... Dla mnie to same plusy . Uwierz mi grałem nekropolia na XL i jest naprawdę strata szkieli mniej boli niz licha czy black knighta... Poza tym necro ma animate i thanta .... Zrestą najlepszym połączeniem jest necromancer z dyplomacją :) co potrafi się zdażyć ... Jak jednak już pisałem necro i diplo = ban ... I tyle :)
~Kapuch1234
10. RE: Kim najlepiej grać?
2006-02-26 15:18:57
Necro z dyplomacja to rzeczywiscie najlepsze rozwiazanie tym bardziej ze mozna przylaczac jakis oszolomow w pozniejsze fazie gry i przerabiac na szkielety ;-) ale to sie zadko zdarza. Postawmy sprawe tak gramy na losowej XL stopien trudnosci 200% i silne potwory. Ja gram zamkiem i Adella a ty Necro i kim chcesz jezeli nie trafi ci sie dyplomacja to wydaje mi sie ze spokojnie bym wygral ;-) pozdro
^Puzon_351
11. RE: Kim najlepiej grać?
2006-02-26 21:49:55
>Ja gram zamkiem i Adella a ty Necro i kim chcesz jezeli nie trafi ci sie dyplomacja to wydaje mi sie ze spokojnie bym wygral pozdro Nie bym był tego taki pewien... Mysle, ze liczba szkieli plus black knighty, liche, alpy... To poteżniejsza armia niż Castle... Castle jest mocny ale nie na tyle, żeby rozłożyć Necro. >ale to sie rzadko zdarza A ja mam akurat [b]prawie[/b] zawsze takiego "pecha", że mi sie trafia ;)
~kapuch123
12. RE: Kim najlepiej grać?
2006-02-26 22:12:49
^Puzon_351 napisał/a: > >Ja gram zamkiem i Adella a ty Necro i kim chcesz > jezeli nie trafi ci sie dyplomacja to wydaje mi > sie ze spokojnie bym wygral pozdro > > Nie bym był tego taki pewien... Mysle, ze liczba > szkieli plus black knighty, liche, alpy... To > poteżniejsza armia niż Castle... Castle jest > mocny ale nie na tyle, żeby rozłożyć Necro. > > >ale to sie rzadko zdarza > > A ja mam akurat [b]prawie[/b] zawsze takiego > "pecha", że mi sie trafia ;) Uwierz mi ze jezeli mnie nie znajdziesz w przeciagu 5-6 miesiecy co na XL z podziemiami wcale nie jest latwe to w bede mial taka mieszanke ze hoho ;-) np. tak jak ostatnio z kumplem gralem 300 cyklopow 800 golemow 300 szamanow do tego dochodzilo z mojego zamku 30 archaniolow i jakies "smieci" juz dobrze nie pamietam > szkieli plus black knighty, liche, alpy... To > A ja mam akurat [b]prawie[/b] zawsze takiego > "pecha", że mi sie trafia ;) PRAWIE robi wielka roznice :smut3: no ale wiadomo wszystko zalezy od szczescia
^val-gaav
13. RE: Kim najlepiej grać?
2006-02-27 10:59:03
~kapuch123 napisał/a: > :smut3: no ale wiadomo wszystko zalezy od > szczescia Wszystko zależy od szczęścia tylko jeżeli gracie bez zasad i na kiepskich mapkach... Proponuję na początek zainteresować się mapkami z [url]http://www.toheroes.com/h3maps/maps.html[/url] Nie mam może szczególnego powodu ale moją ulubioną mapką jest [url=http://www.toheroes.com/h3maps/Boomerang.zip]boomerang[/url].. I to bez żadnych taktycznych powodów poprostu lubię tą mapkę i tyle... CO do zasad zaś to praktycznie na tych mapkach mozna grać bez nich i będzie w miarę fair... Jednak proponowałbym wyeliminować h&r, herosów z czarami 4 poziomu i specjalnośc logistyki oraz zamek conflux i necro. Dyplmacja zaś sama jest bezużyteczna (potworki savage na wiekszości map)
Bobek90
14. RE: Kim najlepiej grać?
2006-02-27 14:19:06
jak dla mnie nekro i conflux to sa co najwyzej przecietne zamki, ale ze jestem podatny na argumenty to bardzo bylbym rad jaky ktos mnie rozjechal. jak cos gg 4941400. aha mam sod, nie mam zlotej edycji
~Demonru
15. RE: Kim najlepiej grać?
2006-02-27 20:12:07
Obojętne czym zagrasz, dobry gracz poradzi sobie w każdej sytuacji. (Każdy zamek ma swoje plusy i minusy to fakt)
Bobek90
16. RE: Kim najlepiej grać?
2006-02-28 01:54:21
ee tak szczerze mowiac to sie nie zgodze do konca.... kazda losowa ma jakies 40% szczescia... 20% daje zamek i co najwyzej reszta to umiejetnosci... w kazdym razie jak ktos mnie pokona powiedzmy fortressem to sie zalame (uwazam ten zamek za conajmniej zenujacy) ale w dalszym ciagu czekam na propozycje :)
Demonru
17. RE: Kim najlepiej grać?
2006-02-28 08:48:29
Do Bobek90: Osobiście nie gram tym zamkiem (Forteca)ale ma on na tyle specyficzny charakter że napewno nie dałbyś rady.
^val-gaav
18. RE: Kim najlepiej grać?
2006-02-28 21:17:09
@Bobek Ja tam grywam sobie fortressem i potrafię nim wygrać ... I to z dośc dobrymi zamkami jak dungeon czy rampart ... Zgodzę się jednak , że ten zamek jest trochę słabszy od innych.... Moim zdaniem jednak jest lepszy od devils czy też towera ...
~siny
19. RE: Kim najlepiej grać?
2006-03-02 17:25:32
a ja bobek moge przyjmowac zaklady, powiedzmy za kazdego gracza co cie pojedzie Fortresem jakies 10zeta. Obiecuje ze znajde ci conajmniej 20 takich. Przyjmiesz zaklad?
Vandergahast
20. RE: Kim najlepiej grać?
2006-03-02 22:01:02
ja się piszę, Fortress rządzi :]