Logo  
Historia TFJ
Tymczasowe Forum Jaskini Behemota działało od sierpnia 2005 roku do czerwca 2006 roku, jako zastępcze forum podczas problemów hostingowych Jaskini.

Wróć do Jaskini Behemota

 
Witaj na Tymczasowym Forum Jaskini Behemota!
Tymczasowe forum Jaskini » Heroes V - Marmurowa Wyrocznia » Spolszczenie Dugeon

Ostatnia wiadomość w wątku: 2005-11-07 14:55:39 napisana przez ^Nicolai
Pokaż ostatnią wiadomość


Wyświetlam 35 wiadomości na 2 stronach [ <<< 1 2 ]
^Kirkegaaard
1. RE: Spolszczenie Dugeon
2005-09-23 16:48:02
Asasyna przejęliśmy od Turków i dopiero od nas powędrował on dalej w Europę (tak na wszelki wypadek piszę). Turcy zaś (co oczywiste) przejęli to słowo od Arabów. Poza tym w poezji XIX w. bardzo często używano własnie słowa "asasyn" nie zaś "skrytobójca" - własnie dla jego orientalnego brzmienia. Ps - a CD Project wywinie nam figla i nazwie tę jednostkę np mrocznym zabójcą i o kant tyłka nasze dywagacje pójdą :P
~Avonu_de_Odihs
2. RE: Spolszczenie Dugeon
2005-09-23 16:52:28
Akurat nie. Cd Projekt już miał Assassina do tłumaczenia i wyszedł im Zabójca. Za to w MM7 wydanym przez obecną Cenegę jest Assassyn :) Przy okazji Blood Sister nazwali Krwawą Siostrą - NWN:HotU
~Avonu_de_Odihs
3. RE: Spolszczenie Dugeon
2005-09-23 16:54:42
Z Blood Sister chodzi oczywiście o tłumaczenie przez CDP a nie Cenegę.
^Nicolai
4. RE: Spolszczenie Dugeon
2005-09-23 19:40:15
~Avonu_de_Odihs napisał/a: > Akurat nie. Cd Projekt już miał Assassina do > tłumaczenia i wyszedł im Zabójca. > Za to w MM7 wydanym przez obecną Cenegę No, tak! Gdyby Ubi wcześniej podał nazwy jednostek to by polscy fani mogliby wymyśleć polsjie nazwy. A tak CDprojekt nie ma czasu i mósi sam wyśleć.
~Filipeck
5. RE: Spolszczenie Dugeon
2005-09-25 14:54:00
aaatam... assasin to Skrytobójca i nei ma nad czym sie zastanawiać i nawet PWN mi nie wmówi że Paladyn nie miał nic do religii... co prawda w Tibii paladyn to knypek nawalający z kuszy i ogólnie na dystans... to byla dopiero przejażdżka... :P Nie może być mrocznego palladyna a assasin to skrytobójca/podstępny zabójca... w niejednej grze było sie assasinem i sie upijało ludzi, a potem sie dosypywało arszeniku...
krzys9
6. RE: Spolszczenie Dugeon
2005-11-01 16:37:47
Black dragon->czarny smok a zresztą,tłumaczcie na [url]http://www.e-dict.pl [/url]
^vinius
7. RE: Spolszczenie Dugeon
2005-11-01 19:18:35
Boże, wymacz mu, bo nie wie, co czyni. ____ (nie mam na myśli nieznajomości j. angielskiego, ale chyba każdy rozumie.)
Tarnum_IJB
8. RE: Spolszczenie Dugeon
2005-11-01 19:25:01
Nie ma co wybaczać. Trzeba rozstrzelać ;)
^haku
9. RE: Spolszczenie Dugeon
2005-11-01 19:46:28
hahahahahahahahahahaahahahahahahahahahahaaa :smiech1:hhahahahahahahah :smiech1: :smiech1: :smiech1: :smiech1: :smiech1: hahah hahahahhaa ... :placz1: ech... aż się popłakałem ze śmiechu ... ktoś tu sobie jaja z kogoś robi :rad2:
Tarnum_IJB
10. RE: Spolszczenie Dugeon
2005-11-01 21:31:00
Myyy? Ależ skąd :]
^haku
11. RE: Spolszczenie Dugeon
2005-11-02 10:39:20
broń boże :rad2: ... mówie o krzysiu ... black dragon - czarny smok :smiech1: w życiu bym nie wpadł ... i pomyśleć że ziemia polska rodzi jeszcze takie mózgi jak on ... ech nie ma sie co martwic o przyszłosc polski, co tam że kaczka prezydentem ... jak poczytałem posty krzysia aż mi złósc przeszła z tego powodu :smiech1: :smiech1: :smiech1: :smiech1: :smiech1: :smiech1: :smiech1: :smiech1:
^Puzon_351
12. RE: Spolszczenie Dugeon
2005-11-02 14:33:21
Aż szkoda pisać o tym co ten koleś robi:) No cóż tacy też żyją :P
Tarnum_IJB
13. RE: Spolszczenie Dugeon
2005-11-02 15:56:46
Świat jest wesoły ^^ A kolega Krzysio co pił i czy można się poczęstować? :]
^Greyhawk
14. RE: Spolszczenie Dugeon
2005-11-02 16:01:53
Po kolei: [b]Scout - Zwiadowca[/b] [b]Assassin - Zabójca[/b] (broń Boże Asasyn! Toż to jakieś fonetyczne spolszczenie! Wiem, pojawiło się w spolszczeniu Army Booka do DE do WHFB, ale brzmi IMO 'idiotycznie') [b]Blood Sister - Krwawa Siostra/Siostra Krwii[/b] [b]Blood Fury - Krwawa Furia[/b] [b]Minotaur Slave - Minotaur Niewolnik/ Minotaurzy Niewolnik[/b] (spójrzcie na opis tej jednostki na Celestilal Heavens) [b]Minotaur Guard - Minotaur Strażnik/Minotaurzy Strażnik[/b] [b]Dark Raider - Jeździec Mroku[/b] [b]Dark Champion - Czempion Mroku[/b] [b]Hydra - Hydra[/b] (tu chyba nie ma żadnych wątpliwości... ;)) [b]Deep Hydra - Hydra Głębin[/b] [b]Shadow Witch - Wiedźma Cienia[/b] [b]Shadow Matriarch - Matriarchini Cienia[/b] [b]Shadow Dragon - Smok Cienia[/b] [b]Black Dragon - Czarny Smok[/b] [b]
^Nicolai
15. RE: Spolszczenie Dugeon
2005-11-07 14:55:39
Oto moja skromne spolszczonko: 1. Zwiadowca - Asasyn/Skrytobójca 2. Krwawa Pani - Wojowniczka Krwi 3. Zniewolony Minotaur - Strażnik Minotaurów 4. Jeździec Cienia - Mroczny Jeździecd 5. Hydra - Hydra Lernejska 6. Mroczna Wiedźma - Wysłanniczka Cienia 7. Smok Cienia - Czarny Smok {EDIT by ValGaav} Temat zamykam ... O spolszczeniach proszę rozmawiać w topicu "Spolszczenie zamków" I nie rozdrabniać się na tworzenie wątków o każdym mieście osobno .