Logo  
Historia TFJ
Tymczasowe Forum Jaskini Behemota działało od sierpnia 2005 roku do czerwca 2006 roku, jako zastępcze forum podczas problemów hostingowych Jaskini.

Wróć do Jaskini Behemota

 
Witaj na Tymczasowym Forum Jaskini Behemota!
Tymczasowe forum Jaskini » Propozycje, uwagi, sugestie » Forum od nowa

Ostatnia wiadomość w wątku: 2006-05-02 21:22:50 napisana przez ~gosc.
Pokaż ostatnią wiadomość


Wyświetlam 17 wiadomości na 1 stronie
Tajemniczy_Pedro
1. Forum od nowa
2006-04-11 11:19:58
Mam pytanie w kwestii zasadniczej: czy nie można by postawić forum od nowa czyli od zera? Bo: 1. Jak mniemam termin przepisania starego forum z PHP 5 na 4 jest równie bliski ustanowienie ponownie monarchii w Polsce. 2. Z każdym dniem "tymczasowości" (wybacz Crazy, ale to nie twoja wina) tracimy na popularności z braku własnie porządnego forum hirołsowego. 3. Wartość materiałów archiwalnych ze starego forum jest conajwyżej sentymentalna. 4. Do funkcjonowania forum nie jest potrzebna ani nawet połowa tematów i postów ze starego forum. 5. I tak nie wszystko trzeba odzyskiwać, bo tematy karczemno/tawerniane moga smiało poczekać na "Osadę", a tematy administracyjne można smiało do archiwum przekazać. 6. Przecież wystarczą nam stare grafiki i mozna cieszyć oko normalnym (sory Crazy) forum. Well?
~gosc.
2. RE: Forum od nowa
2006-04-17 19:43:29
zgadzam sie a postawienie forum to przeciez chwila czasu (phpbb2)... a przeciez musieliscie robic jakies backupy bazy danych starego forum... jezeli tak to wystarczy wgrac to wszystko od nowa i juz jest normalne forum :] im dluzej forum jest tutaj tym wiecej postow i tematow przepadnie przy zalozeniu "normalnego" forum... bo z tego co pamietam to tego typu fora nie udostepniaja eksportowania bazy danych...
^Eru
3. RE: Forum od nowa
2006-04-18 14:16:41
@gość z tego co wiem postawić tak dużego forum jakim jest ijb w pełnej krasie aktualnie nie da się(tzn. potrzeba więcej czasów masterów technicznych, oby mieli go jak najwięcej!)
~gosc.
4. RE: Forum od nowa
2006-04-23 22:06:03
^Eru napisał/a: > @gość > > z tego co wiem postawić tak dużego forum jakim > jest ijb w pełnej krasie aktualnie nie da > się(tzn. potrzeba więcej czasów masterów > technicznych, oby mieli go jak najwięcej!) Nie mowie, zeby postawic forum w pelnej krasie, ale, zeby wogole postawic je "normalnie", poniewaz wielu fanow pisze na tym forum a przy przenoszeniu forum ich posty pojda na marne, wiec lepiej przeniesc wszystko teraz niz, zeby wiecej postow mialoby pojsc na marne... postawic forum jest przeciez banalnie a darmowych serwerow jest mnostwo... moglbym polecic tutaj jeden z ktorego jestem bardzo zadowolony ale nie wiem czy mozna ;)
Crazy_IJB
5. RE: Forum od nowa
2006-04-24 09:58:28
Problem nie leży po stronie postawienia phpBB u nas - problemem jest dopasowanie go do istniejących mechanizmów Jaskini (m.in. systemu logowania, rejestracji czy obsługi grup) - a na to potrzeba już technika, który umiałby skorzystać z przygotowanych funkcji. Potrzeba właściwie przepisać phpBB na nowo lub napisać własne forum. Aktualnie żaden z techników nie ma czasu - Enleth jest zajęty szkołą, MiB ma studia i projekty nie związane z JB, ja mam egzamin za kilka dni, później Osadę, którą muszę się zająć, a która dla wielu jest nie mniej ważna. Osobiście wątpie, czy zmiana forum na inne tymczasowe cokolwiek zmieni - do utrzymania porządku potrzeba raczej całej rzeszy moderatorów, którzy mogą w miarę często zajmować się przeglądaniem tematów.
~gosc.
6. RE: Forum od nowa
2006-04-24 19:47:54
Crazy_IJB napisał/a: > Problem nie leży po stronie postawienia phpBB u > nas - problemem jest dopasowanie go do > istniejących mechanizmów Jaskini (m.in. systemu > logowania, rejestracji czy obsługi grup) - a na > to potrzeba już technika, który umiałby > skorzystać z przygotowanych funkcji. Potrzeba > właściwie przepisać phpBB na nowo lub napisać > własne forum. > Aktualnie żaden z techników nie ma czasu - Enleth > jest zajęty szkołą, MiB ma studia i projekty nie > związane z JB, ja mam egzamin za kilka dni, > później Osadę, którą muszę się zająć, a która dla > wielu jest nie mniej ważna. > Osobiście wątpie, czy zmiana forum na inne > tymczasowe cokolwiek zmieni - do utrzymania > porządku potrzeba raczej całej rzeszy > moderatorów, którzy mogą w miarę często zajmować > się przeglądaniem tematów. Tak zgadzam sie z Toba, ale zobacz... czy tutaj masz to wszystko o czym piszesz??? nie mowie przeciez o forum takim jakie bylo kiedys... ale mowie o forum przejsciowym... w ktorym bylaby mozliwosc eksportowania calej bazy danych na inne forum (juz jakby bylo oficjalne)... teraz to chyba jest niemozliwe... a jak sytuacja potrwa dluzej to wiadomosci oraz uzytkownikow bedzie o wiele wiecej... i wiecej informacji przepadnie wraz z przenoszeniem forum... a jakby zalozyc chociazby phpbb2 to wiele roboty tam nie ma a wiadomosci napisane tam napewno nie przepadna przy zalozeniu nowego forum, poniewaz przeciez mozna je eksportowac :) A swoja droga to nie ma backupu poprzedniego forum??? u nikogo sie nie zachowala poprzednia wersja strony??? pozdrawiam :)
^Eru
7. RE: Forum od nowa
2006-04-30 10:26:29
back up jest, tylko problemy są z mechanizmami(ja zresztą Crazy napisał) zresztą tamto forum i tak musiłoby chyba być imo zintegrowane z jaskiniowymi systamemi, bo przecież nie każdy miałby taki sam nick, pojowiło by się może trochę osób nie posiadających wcześniej konta itp,itp
~gosc.
8. RE: Forum od nowa
2006-04-30 18:40:38
nie no rozumie ;) ale chcialem Wam tylko pokazac co by bylo lepszym rozwiazaniem :) a zrobicie jak bedziecie uwazali za stosowne ;) tylko jeszcze zobaczcie, ze na tym forum zaczyna sie pojawiac coraz wiecej wartosciowych tematow, postow itp. ktorych imho nie bedzie mozna przeniesc do nowego forum (no chyba, ze crtl+c + ctrl+v ;))... wiec uwazam, ze lepsze jest phpbb ktore posiada przynajmniej opcje eksportu bazy danych... ktora moznaby pozniej polaczyc z dawna baza danych... chodzi mi glownie o to, ze takie stronki jak free4web albo fora to njgorsze miejsce na przejsciowe forum (wogole na forum ;p) lepiej poswiecic 30 minutek na postawienie i skonfigurowanie forum... no nic ;) widze, ze nic nie wskoram ;p pozdro PS. a co sie stalo z forum na ktorym byly cale te mechanizmy itp??? przeciez ktos je robil i ktos pewnie ma backup calej struktury forum... i plikow (nie chodzi mi w tym momencie baze danych) a pamietam, ze dzialaly one dobrze przed problemami jaskini :)
Mikes_PL
9. RE: Forum od nowa
2006-04-30 19:47:47
a ja mam pytanie, kiedy jasninia wróci na stare śmieci, tzn. nedzie miała własny serwer i dobre, nietymczasowe forum(to jest dobijające)
^Acid_Dragon
10. RE: Forum od nowa
2006-04-30 20:52:47
nie ma DOKĄD wracać. "stare śmieci" spłonęły w ogniu armageddonu. A nowego lądu jak dotąd nikt nie wypatrzył, nie wspominając już o zasiedleniu. co nie znaczy, że tak już będzie zawsze, ale na razie nic mi nie wiadomo o żadnych nowych perspektywach... inna sprawa, że jeśli 'tymczasowa' sytuacja ma potrwać kolejne pół roku, to może faktycznie lepiej byłoby się przerzucić na jakieś tymczasowe phpbb, skąd możnaby potem dane odzyskać.... (choć bynajmniej nie z powodu tego, że tu jakieś szczególnie wartościowe tematy są.... ;) )
Mikes_PL
11. RE: Forum od nowa
2006-04-30 21:23:57
uu.. to szkoda, ale mam nadzieje że przez to po przmeirze HOMMV jego dział bedzie rozbudowaney conajmniej tak jak ten z HOMM3 ;)
^Acid_Dragon
12. RE: Forum od nowa
2006-04-30 22:21:47
taaa... wiele osób "ma nadzieję", "chciałoby" i "proponowałoby"...... gorzej ze znalezieniem rąk do pracy.
~gosc.
13. RE: Forum od nowa
2006-05-01 11:13:15
^Acid_Dragon napisał/a: > (choć bynajmniej nie z powodu tego, że tu jakieś > szczególnie wartościowe tematy są.... ;) ) No ale sam przyznasz, ze trohe szkoda pisac posty ktore i tak wiadomo, ze przepadna ;) moze wartosciowe nie sa, ale jest ich juz troche i troche szkoda byloby je stracic :) ^Acid co do tego co napisales post wyzej ;) z mila checia moge pomoc w zalozeniu tymczasowego forum, w dopasowaniu szaty graficznej, zeby byla bardziej klimtyczna itp ;) jednak to za pare dni bo jak narazie to zaraza zaprzata mi glowei czas :( (zwana potocznie mtura :( )
^Acid_Dragon
14. RE: Forum od nowa
2006-05-01 14:21:38
well - co do forum to tylko taka propozycja i przychylenie się do sugestii z mojej strony, ale decyzja nie do mnie należy. Nie mniej jednak, obojętnie, co postanowią diabeł z gnomem (względnie z arcymagiem, wiedźmą, fanem grenaturatu czy inną dziwną formą życia), dodatkowa para rąk do pracy zawsze się przyda. Po zdanej na 5 maturze zgłoś się do MiBa.
~gosc.
15. RE: Forum od nowa
2006-05-01 21:43:07
jezeli chodzi o forum to juz pecjalnie zostalo zalozone i wgrane jak narazie czyste phpbb ;) jezeli administracja jest zainteresowana to bez problemow moge oddac do uzytku imperialnego ;) oczywiscie narazie jest to czyste phpbb, poniewaz narazie ten caly zgielk maturalny nie pozwala mi na dopasowanie grafik itp :) jakby co to jestem zawsze chetny do pomocy :)
Mikes_PL
16. RE: Forum od nowa
2006-05-02 20:57:04
było by lepiej niż fajnie tutaj się "pracowac"(pisać) nie da :P ja z chęcią bym pomógł ale na html-u i innych się nie znam a z Heroesami jestem od niedawna. jedyne co to angielski.
~gosc.
17. RE: Forum od nowa
2006-05-02 21:22:50
no ja tak jak napisalem ;) forum juz postawilem ;) co prawda narazie jest standardowa skorka, ale jak bede mial wiecej czasu to sprobuje wprowadzic klimat na to forum ;) jezeli oczywiscie administracja jest zainteresowana ;)